Naar hoofdinhoud

Bijeenkomst: 'Debating the Relationship between Slavery and Racism in South Africa and the Dutch Colonial Empire'

26 maart 2025 14:00

Het onderzoeksproject “Church and Slavery in the Dutch Empire: History, Theology and Heritage” organiseert een bijeenkomst en debat over slavernij en racisme in Zuid-Afrika en het Nederlandse koloniale rijk. Deze bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 26 maart. Eregast is de nieuwe gastonderzoeker van het project, Jacob Boersema.

Over de spreker

Jacob Boersema doceert aan de New York University en is Fellow bij het Cultural Sociology Center aan Yale University. Hij is socioloog en historicus en doet onderzoek naar ras en racisme in de VS, Europa en Zuid-Afrika. Hij promoveerde aan de Universiteit van Amsterdam en was eerder postdoc aan Rutgers University en docent aan Columbia University. Zijn eerste boek, Can We Unlearn Racism? What South Africa Teaches Us About Whiteness, werd gepubliceerd bij Stanford University Press. Momenteel werkt hij aan zijn nieuwe boek over de geschiedenis van racisme in het Nederlandse rijk.

Programma

Het programma voor de bijeenkomst is als volgt:

  • 14.00 - 14.30 uur: Dr. Jacob Boersema (New York University/ Yale University): “Dutch Racism and the Debate about Slavery in South Africa in the 19th Century. Abraham Kuyper, Dutch Missionaries, and Settler Colonialism in South Africa (1850-1890)”
  • 14.30 - 15.00 uur: Dr. Gert van Klinken (Protestantse Theologische Universiteit): 'Bible, Roman Law, and Enlightenment. Discussing Slavery at the Cape, 1825'
  • 15.00 - 15.30 uur: Koffie/theepauze
  • 15.30 - 16.30 uur: Plenaire discussie / debat over stellingen
  • 16.30 - 17.00: Borrel

Tijd en plaats

Deze bijeenkomst vindt plaats in de Augustinuszaal van de Theologische Universiteit Utrecht (Plompetorengracht 3, Utrecht) van 14.00 tot 17.00 uur. Het is ook mogelijk om online deel te nemen.

Aanmelden

Gebruik de Aanmeldknop op deze pagina om u aan te melden.